छोरीलाई आत्मरक्षा गर्न प्रदेश २ मा ‘सुरक्षित बेटी अभियान’

0
55

प्रदेश २ मा छोरी आत्मरक्षा गर्न बेटी सुरक्षित अभियान सुरु भएको छ। छोरीहरुको लागि भयमुक्त वातावरण सृजना गर्न प्रदेश २ सरकारले बेटी सुरक्षित अभियान सोमबारदेखि थालेको हो।

‘महिला हिंसा विरुद्ध शुन्य सहनशिलता, सुरक्षित बेटी हाम्रो प्रतिबद्धता’ मुल नाराका साथ प्रदेश २ को आन्तरिक मामिला तथा कानून मन्त्रालयले अभियान थालेको छ।

सुरक्षित बेटी अभियानको मुख्यमन्त्री लालबाबु राउतले सोमबार एक कार्यक्रम बिच उद्घाटन गरेका छन्। अभियानको उद्घाटन गर्दै मुख्यमन्त्री राउतले समाजिक बनौट र पारिवारिक वातारणले छोरीलाई कमजोर बनाएको उल्लेख गर्दै उनीहरुलाई मजबुत बनाउन घर बाटै पहल गर्नु पर्नेमा जोड दिए।

‘हाम्रो चिन्तनले नै छोरीलाई कमजोर बनाइदिएको छ, तसर्थ उनीहरुलाई बलियो बनाउन हामी आफैँबाट शुरुवात गर्नु पर्दछ।’ मुख्यमन्त्री राउतले भने ‘छोरी जन्मेदेखि नै परिवार र समाजले गर्ने व्यवहारमा परिवर्तन ल्याउनु पर्छ। हामीले भन्न सक्नु पर्दछ, छोरी कमजोर होइन, छोरी बलिया हुन, जे पनि गर्न सक्दछन।’

यस अभियान अन्तर्गत जनचेतनामुलुक कार्यक्रमहरु, महिला हिंसा विरुद्धको ऐन कानून वारे जानकारी, आवश्यक कानूनहरुको निर्माण तथा अपराधीलाई कडा भन्दा कडा सजाय दिने जस्ता कार्यक्रम गरिने आन्तरिक मामिला तथा कानून मन्त्री ज्ञानेन्द्र यादवले जानकारी दिए।

मन्त्रिपरिषद् बैठक : स्थानीय तहको निर्वाचन वैशाख ३० गते गर्ने निर्णय

Previous articleआठ महिनाको शिशु हत्या गर्ने व्यक्तिलाई गोली हानेर मृत्युदण्ड दिइने
Next articleतिरूपती अटाे सिटीले ल्यायाे ‘मेघा एक्स्चेन्ज अफर’