भुजेल जातिसंग सम्बन्धित चलचित्र प्रदर्शन हुने

0
30

धरान / नेपालमा अहिले सबै जातजातिले आफ्नो भाषा, संंस्कृतिको विकास गर्दै पहिचान स्थापित गर्ने काम गर्न थालेका छन् । कसैले साहित्यको माध्यमबाट, कसैले भाषाको माध्यमबाट त कसैले चलचित्रको माध्यमबाट आफ्ना पहिचान स्थापित गराउने काम गरेका छन् । यसै अनुरुप भुजेल जातिहरुल समेत आफ्नो भाषा, संस्कृतिको जगेर्ना गर्दै आफ्नो पहिचानलाई प्रदेश नंं १ मा जानकारी गराउने उद्दश्यले भुजेल जातिसंग सम्बन्धित चलचित्र प्रदर्शनमा जुटेका छन् ।

भुजेल सेवा समिति र भुजेल चलचित्र संघको संयुक्त आयोजनामा हुन लागेको भुजेल जातिहरुलाई समेटेर बनाइएको ‘निः प्हुगाल’ प्रदेश नंं १ मै पहिलोपटक धरानमा प्रदर्शन गर्न लागिएको भुजेल सेवा समिति सुनसरीका अध्यक्ष रवि भुजेलले जानकारी दिनुभयो । यस चलचित्रले भुजेलको संस्कति अरुले पनि थाहा पाउन सहज हुने बताउनुभयो ।

भुजेल जातिको बसोबास रहेकाे तनहु आदिमुलमा बसोबास गर्ने भुजेल जातिका ७५ घर परिवारलाई समेटी बनाइएको चलचित्र ५० प्रतिशत सोही स्थानमा र बाकी पोखरामा छायांंकन गरिएको उहाल बताउनुभयो ।आदिवासी जनजातिमा सुचित भुजेल समुदायको भाषा, संस्कृति र पहिचान गुम्ने अवस्था पुगेकोले चलचित्रमार्फत प्रदेश नं. १ मा भुजेलको पहिचान र संस्कृतिलाई देखाउन चलचित्रका आयोजन गर्न लागिएको भुजेल सांस्कृतिक संघका डिकबहादुर भुजेलले बताउनुभयो ।

यहाका जनप्रतिनिधिको सहभागितामा माघ २५ गते धरान १२ मा रहेको होटल पूर्वी स्टार र माग २७ गते धरान ८ मा रहेको गोर्खा सिने कम्प्लेकसमा प्रदर्शन गर्न लागिएको आयोजकले जनाएको छ । ३५ लाखमा निर्माण भएको चलचित्रको निर्देशन पोखराका कृष्ण गुरुङ र लेखन लमजुङका कमल भुजेलल गर्नुभएको हो ।

The post भुजेल जातिसंग सम्बन्धित चलचित्र प्रदर्शन हुने appeared first on Purbeli News.

विद्युतीय दुर्घटना न्यूनीकरणमा जुट्न आग्रह

Previous articleकाश्मिरमा जनमतसङ्ग्रह गराउन अन्तर्राष्ट्रिय समुदायलाई आह्वान
Next articleप्रदेशमा जैविक अनुसन्धान केन्द्र खोल्न प्रदेश सरकार तयार : मुख्यमन्त्री राई