रत्ननगर महाेत्सव : एकै दिन ३६ हजारले गरे अबलाेकन

0
58

सयौं वर्षदेखि फलामको बलियो सिक्रीले बाँधेर राखिएको भगवानको कथा

रत्ननगर । रत्ननगर उद्योग बाणिज्य संघकाे आयाेजनामा टिकाैली चाैरमा जारी रत्ननगर महाेत्सवकाे एकै दिन ३६ हजार बढीले अबलाेकन गरेका छन् । साेमबार माघे संक्रान्ति परेका कारण महाेत्सव अबलाेकनकर्ताकाे संख्या उल्लेख्य रुपमा वृद्धि भएकाे हाे ।

महाेत्सवमा अबलाेकनकर्ताकाे भीड बढेपछि आयाेजकलाई नियन्त्रण गर्न मुश्किल भएकाे थियाे । पाैष २६ गतेबाट महाेत्सव सुुरु भएकाे हाे । पहिलाे दिन १० हजार, दाेस्राे दिन १० हजार, तेस्राे दिन २८ गते १५ हजार, २९ गते १२ हजार र साेमबार एकै दिन ३६ हजारले महाेत्सव अबलाेकन गरेकाे संघका काेषाध्यक्ष तथा टिकट व्यवस्थापन समितिका संयाेजक विनाेद घिमिरेले जानकारी दिए ।

रत्ननगर महाेत्सवकाे १२ औं संस्करणमा कृषि र पर्यटनलाई प्राथमिकता दिइएकाे छ । महाेत्सवकाे मुख्य आकर्षण कृषि परिसर, सांस्कृतिक घर र माेटरबाेट रहेका छन् ।

महोत्सवमा उद्योग, व्यापार, कृषि, पर्यटन, स्थानीय कला र संस्कृति सहित राष्ट्रिय, अन्तराष्ट्रिय तथा बहुराष्ट्रिय गरि करिब ४५० स्टलहरु रहने छन् । यस पटकको महोत्सवमा तीन लाख भन्दा बढी दर्शकहरुले अवलोकन गर्ने र करीब २५ करोडभन्दा बढिको कारोबार हुने अपेक्षा र अनुमान गरिएको संघका अध्यक्ष तथा महाेत्सव मुल समाराेह समितिका संयाेजक शंकर गिरीले बताए ।

यसैगरी महाेत्सव अन्तर्गत पर्यटन विकासकाे लागि धार्मिक जिप सफारी सञ्चालन गरिएकाे छ । रत्ननगर नगरपालिका भित्र रहेका धार्मिक पर्यटकीय क्षेत्र प्रवर्द्धनकाे लागि धार्मिक जिप सफारी सुुुुरु गरिएकाे छ ।

रत्ननगर नगपालिकासंग सहकार्य गरी महाेत्सव अन्तर्गतकाे पर्यटन प्रबर्द्बन समिति र पञ्चनदी जलाधार क्षेत्र संरक्षण समितिले सयुक्त रुपमा धार्मिक जिप सफारी सञ्चालन गरिएकाे संघका सदस्य तथा पर्यटन प्रबर्द्धन समितिका संयाेजक नेत्र गिरीले जानकारी दिए ।

महाेत्सवमा अबलाेकनका लागि आएका दर्शकहरुलाई गायत्री हरिहर मन्दिर, चिसापानी त्रिवेणी धाम, आत्मशान्ति गुम्बा, पञ्चकन्या देवी मन्दिर, धर्मधाम जिराैनाकाे अबलाेकन गराउदै धार्मिक महत्वबारे प्रकास पारिएकाे पञ्चनदी जलाधार क्षेत्र संरक्षण समितिका सचिव सुवास घिमिरेले जानकारी दिए ।

महाेत्सव अन्तर्गत खगेरी खाेलामा माेटर बाेट सञ्चालन गरिएकाे छ। महाेत्सवकाे अर्काे आकर्षण कृषि परिसर हाे । उक्त परिसरमा मकैकाे स्टाचु, माछापाेखरी, च्याउनकाे टनेेल निर्माण गरिएकाे छ ।

साेमबार चर्चित गायिका समीक्षा अधिकारी, गायक नेत्रजी पन्त, भूवन प्यासी सहितका कलाकारहरुले प्रस्तुति दिएका थिए । महाेत्सव अन्तर्गत मंगलबार चर्चित हास्यकलाकार मनाेज गजुरेल, गायक समर्पण लामा सहितका कलाकारहरुकाे प्रस्तुती रहने कलाकार व्यवस्थापन समितिका संयाेजक प्रकाशमणि सापकाेटाले जानकारी दिए । महाेत्सव माघ ८ गते सम्म चल्नेछ ।

Previous articleआज वि.सं. २०८० पौष २९ गते आइतवार; आजको तपाईको दिन कस्तो छ ? (राशिफल)
Next articleपेट्रोलियम पदार्थको मूल्य घट्यो, कति पुग्यो?