सिनेमामा बल्ल सुन्तलीको डेब्यु

0
23

काठमाडौं । अभिनय करिअरमै डेढ दशक बिताउन लागेकी सुन्तली अर्थात् कुञ्जना घिमिरे चलचित्रमा पहिलोपटक नायिका भएकी छन् । उनले यसअघि मेरी बास्सैलगायत थुप्रै टेलिचलचित्रमा नायिका भएर काम गरिन् । तर, ठूलो पर्दामा नायिका हुने अवसर पाएकी थिइनन् । चलचित्रमा काम गरेको अनुभव उनीसँग थिएन । योपटक आफ्नै गृह ब्यानरमा बनेको फिल्मबाट नायिका भएकी छन् ।

आफूले ठूलो पर्दामा डेब्यु गर्दाको अनुभव उनले यसरी सुनाइन्, ‘हामी सानो पर्दामा थोरै कलाकार र प्राविधिक भएर छरितोसँग काम गथ्र्यौं तर ठूलो पर्दामा त्यस्तो नहुँदो रहेछ । धेरै कलाकार प्राविधिकसँग तामझामका साथ काम गर्नुपर्दा कतिपय अवस्थामा त म नर्भस समेत भएँ ।’ उनले अघि सुनाइन्, ‘टेलिचलचित्रका सयौं शृंखलामा मलाई दर्शकले विभिन्न चरित्रमा विगतमा हेरिसक्नुभएको छ । तर चलचित्रमा नायिकाका रूपमा भने पहिलोपटक प्रस्तुत हुँदै छु । अब आगामी दिनमा पनि चलचित्रमा नायिकाका रूपमा निरन्तर आउनेछु ।’

अभिनेत्री कुञ्जनाले अभिनय नगरेको पाँच वर्ष बित्न लागेछ । २०७२ साल वैशाखको विनासकारी भूकम्पपछि सामाजिक अभियानमा लागेकी यी अभिनेत्रीलाई सामाजिक कार्य गर्दा गर्दै पाँच वर्ष बितेको पत्तै भएनछ, ‘पाँच वर्षपछि यसपटक हाम्रो चलचित्र सेन्टी भाइसरको सुटिङमा जाँदा म सुरु सुरुमा त नयाँ कलाकारजस्तै नर्भस नै भएँ । लामो समयसम्म अभिनय नगर्दा अभिनय पनि बिर्सिएको जस्तो महसुस हुँदोरहेछ ।’

यो चलचित्रमा कुञ्जनाको
नायकका रूपमा
उनका श्रीमान्
सीताराम कट्टेल
(धुर्मुस) नै छन् । चलचित्रमा
यी जोडीले
श्रीमान् श्रीमतीकै
भूमिका निर्वाह
गरेका छन्
। नेपालमा
ग्रामीण क्षेत्रमा
राजनीतिलगायत विभिन्न कारणले महिलामाथि विभेद
हुने गरेको
र त्यो
विभेदलाई आफूहरूले
चलचित्रमा उठाएको यी नायिकाले खुलासा
गरिन्, ‘ट्रेलर
हेर्दा सेन्टी
भाइरस राजनीति
फिल्मजस्तो देखिए पनि यो नारीमाथि
हुने विभेदविरुद्धको
आवाज हो,’
अभिनेत्री कुञ्जना घिमिरेले कथा स्पष्ट
पारिन् ।

यतिबेला कुञ्जना घिमिरे अर्थात् सुन्तली निकै तनावमा छिन् । एकातिर जीवनकै एउटा महŒवपूर्ण परियोजना ‘गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट रंगशाला’को काम समयमै सक्नु छ । अर्कोतिर जीवनमै पहिलोपटक आफूहरूले निर्माण गरेको चलचित्र ‘सेन्टी भाइरस’को रिलिज गर्नु छ । राजधानीसँग सोमबार गफिँदै यी अभिनेत्रीले भनिन्, ‘एक दिन रंगशाला निर्माणको काम छाड्दा पनि धेरै काम बितेजस्तो लाग्छ । रंगशालाको काम नछाडौं यता जीवनमै पहिलोपटक आफूले बनाएको सिनेमाको रिलिज बितेको छ ।’ त्यसैले अहिले चलचित्रको रिलिज र रंगशाला निर्माणको दोहोरो दबाबमा आफू रहेको उनले बताइन् ।

रंगशाला निर्माण गर्न
प्राप्त भएको
सहयोग रकम
धुमुर्स सुन्तलीले
चलचित्र सेन्टी
भाइरस निर्माणमा
खर्च गरेको
आरोप एकथरीले
लगाएका छन्
। यो
आरोपको अभिनेत्री
कुञ्जनाले पूर्ण खन्डन गर्दै भनिन्,
‘फिल्ममा अमेरिकामा
बस्नु हुने
दुई जना
निर्माता र
हाम्रो लगानी
छ ।
रंगशाला निर्माणका
लागि प्राप्त
रकम हामीले
एक पैसा
पनि फिल्ममा
खर्च गरेको
छैन र
त्यस्तो गतल
काम हामी
कदापि गर्दैनौं
।’ बिरु
फिल्मको मुनाफाको
आफूहरूलाई प्राप्त हुने ५० प्रतिशत
रकम रंगशाला
निर्माणमा खर्च गर्न लागेको पनि
अभिनेत्री कुञ्जनाले स्पष्ट पारिन् ।

पहिलो चलचित्र सेन्टी भाइरस भए पनि अब कुञ्जनाले नायिकाको यात्रालाई निरन्तरता दिने जिकिर गरेकी छिन्, ‘हामीले जानेकै काम फिल्म निर्माण र सामाजिक अभियान हो । सामाजिक अभियान त निरन्तर जारी रहन्छ नै । चलचित्र निर्माणलाई पनि निरन्तरता दिने योजनासहित नयाँ चलचित्रको स्क्रिप्ट तयारीमा समेत हामी जुटेका छौं ।’ कुञ्जनाले भनिन्, ‘म अब नायिकाकै रूपमा केही फिल्ममा प्रस्तुत हुनेछु । म फिल्ममा सो अप हुने नायिकाभन्दा पनि कुनै विशेष चरित्रका रूपमा प्रस्तुत हुने योजनामा छु ।’

The post सिनेमामा बल्ल सुन्तलीको डेब्यु appeared first on Rajdhani Daily News.

आन्तरिक उडान बन्द गर्ने मन्त्रिपरिषद्को निर्णय, २२ गते रातिदेखि अन्तर्राष्ट्रिय उडान रोकिने

Previous articleसमुन्नत र समृद्ध नेपाल निर्माणको अभियानमा जुट्नु आजको आवश्यकता : उपराष्ट्रपति
Next articleमलमूत्र व्यवस्थापनमा नमुना बन्दै महालक्ष्मी