रत्ननगर १५ मा ज्येष्ठ नागरिक सम्मान तथा सामाग्री वितरण

0
28

उज्यालो नेपाल- सुत्केरी तथा गर्भवती आमाहरुलाई कुखुराको भाले वितरण गरेर चर्चामा आएको रत्ननगरको वडा नं. १५ कार्यालयले ज्येष्ठ नागरिक सम्मान तथा सामाग्री वितरण कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ ।

वडाको वार्षिक कार्यक्रम अनुसार वडामा बसोबास गर्ने ७० वर्ष भन्दा माथिका २६९ जना ज्येष्ठ नागरिकहरुलाई सामाग्री वितरण गरिएको हो । वितरण गरिएका सामाग्रीहरुमा अश्वगन्धा चुर्ण, मालिस गर्ने तेल, च्यावनप्रास लगायतका सामाग्री छन्।

कार्यक्रमलाई जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र रत्ननगरको सहयोग रहेको थियो। वितरण गरिएका अश्वगन्धा चुर्ण, मालिस गर्ने तेल आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र बाट उपलब्ध गराईएको केन्द्र कि कार्यालय प्रमुख डा. कोपिला अधिकारीले जानकारी दिईन् ।

सो अवसरमा आधारभूत स्वास्थ्य केन्द्रको सहयोगमा १२९ जना ज्येष्ठ नागरिकको नि:शुल्क स्वास्थ्य परिक्षण समेत गरिएको थियो । यस्तै कार्यक्रममा कुपोषणको शिकार भएका ५ जना सुत्केरी तथा एकजना क्षयरोग पिडितलाई पोषण सामाग्री वितरण गरिएको छ ।

कार्यक्रममा दुई जना ज्येष्ठ नागरिक तथा विभिन्न खेलकुद प्रतियोगिताहरुमा सहभागी भई सिंगो देश र वडाकै नाम राख्न सफल खेलाडीहरुलाई सम्मान समेत गरिएको थियो । सम्मानित हुनेहरुमा ज्येष्ठ नागरिक तर्फ ९५ वर्षिय जमानसिङ लो र ९४ वर्षिया छलिमाया घलान छन् । यस्तै खेलाडी तर्फ १३ औं दक्षिण एसियाली खेलकुद प्रतियोगितामा फेंन्सीङ खेलका कास्यपदक विजेता राजेन्द्र गजुरेल र हालै थाईल्याण्डमा सम्पन्न छैंग मै ईन्टरनेशनल तेक्वान्दो च्याम्पियनसिप २०२४ मा स्वर्ण पदक विजेता बन्न सफल सन्देश बस्ताकोटी छन् ।

कार्यक्रमको उद्देश्य बारे संक्षिप्त मन्तव्य राख्दै वडाध्यक्ष आशिक तामाङले ज्येष्ठ नागरिकको स्वास्थ्य प्रति गम्भीर भई आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र संगको सहकार्य र समन्वयमा औषधीजन्य पदार्थ वितरण गरिएको जानकारी दिए ।

कार्यक्रममा जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र रत्ननगर प्रमुख डा. कोपिला अधिकारी, ज्येष्ठ नागरिक समन्वय समिति रत्ननगर १५ का अध्यक्ष तेजप्रसाद न्यौपाने, अन्य जनप्रतिनिधिहरु लगायतको उपस्थिति रहेको थियो ।

 

Previous articleसौराहामा प्रणय दिबस लक्षित १८औं फुड फेष्टिबल सुरु
Next articleपिठुवा खानेपानीको अध्यक्षमा दुई जनाको उम्मेदवारी