पिठुवा खानेपानीको अध्यक्षमा दुई जनाको उम्मेदवारी

0
77

निराजन घिमिरे- रत्ननगरको पिठुवामा रहेको पिठुवा खानेपानी तथा सरसफाई उपभोक्ता संस्थाको अध्यक्ष पदमा दूईजनाको उम्मेदवारी परेको छ। अध्यक्ष पदको लागी रत्ननगर १४ का पुर्ववडाध्यक्ष हरिकुमार श्रेष्ठ र संस्थाकै निवर्तमान सचिव वाशुदेव शर्मा लामिछानेको उम्मेदवारी परेको हो ।

निर्वाचन समिति संयोजक दीपकप्रकाश सिवाकोटीका अनुसार समितिको मुख्य पदहरुमा दुईदुई जनाको मात्र उम्मेदवारी परेको छ । संस्थाको उपाध्यक्ष पदको लागी गोकर्ण बहादुर श्रेष्ठ र तुलबहादुर रायमाझीको उम्मेदवारी परेको छ ।

त्यस्तै सचिव पदको लागी मदन भुजेल र रुपेश तिवारी भिड्ने भएका छन् । सहसचिव पदको लागी भने निर्मला बस्ताकोटी र विमला न्यौपानेको उम्मेदवारी परेको छ । यसै गरी कोषाध्यक्षमा गीता भण्डारी र विमला पाण्डे बन्जारा भिड्ने भएका छन् ।

यस्तै वडा नं १४ को वडा संयोजकका लागी कृष्णप्रसाद खनाल र निधनाथ अर्याल, वडा नं. १५ को वडा संयोजकको लागी झलक लामिछाने र बाबुराम ढकाल र वडा नं. १६ को वडा संयोजक पदको लागी डिल्लीप्रसाद गौतम र वुद्धिमान गुरुङ्गको उम्मेदवारी परेको छ ।

उता लेखा समिति संयोजकको लागी गौतमबाबु अर्याल र प्रल्हाद अर्याल भिड्ने भएका छन् । निर्वाचन समितिले जारी गरेको निर्वाचन कार्यतालिका अनुसार आज सोमबार उम्मेदवारी दर्ताको काम सम्पन्न भएको हो । अब फाल्गुन १ गते उम्मेदवार विरुद्ध दावीविरोध पेश गर्न सकिनेछ ।

संस्थाको तेश्रो अधिवेशनको उद्घाटन समारोहमा दलहरुले सहमतीमा नयाँ समिति बनाउने बताएका थिए । निर्वाचन समितिले सहमतीको लागी दिएको समयसीमामा सहमती नजुटेपछी निर्वाचन हुनेभएको हो । निर्वाचनमा दलहरु गठबन्धन गरेर चुनावी प्रतिस्पर्धामा जाने भएका छन् ।

खानेपानी संस्थाको नेतृत्व हत्याउन एमाले र माओवादी एकापट्टी जुटेका छन् भने अर्को पट्टी नेपाली कांग्रेसको नेतृत्वमा अन्य साना तिन दल एकठाउँमा उभिएका छन् । नेपाली काँग्रेसको संग मिलेर चुनाव लड़ने दलहरुमा राप्रपा, रास्वपा र एकिकृत समाजवादी छन् ।

गत माघ १३ गते सम्पन्न संस्थाको तेश्रो अधिवेशनको उद्घाटन समारोहका प्रमुख अतिथि सांसद हरि ढकालले आफ्नो दलले कुनै पदको दावी नगर्ने बताएका थिए । उनले दलीय हिसाबले आफ्नो पार्टीबाट कोहि व्यक्ति कुनै संस्थाको पदाधिकारी बन्न नजाने बताए पनि अन्तत: रास्वपा पनि कांग्रेस नेतृत्वको गठबन्धनमा मुछिएको हो ।

नेतृत्व चयनका लागि तीन वटा वडाबाट २२३ जना परिषद् सदस्य निर्वाचित भइसकेका छन् । वडा भेला बाट दलीय हिसाबले बाँडफाँड गरि २२३ जना परिषद् सदस्य निर्वाचित गरिएको हो । निर्वाचित हुनेहरुमा नेपाली कांग्रेस बाट ५४ जना, एमाले बाट ५४ जना, माओवादी बाट ४० जना, राप्रपा बाट १७ जना, रास्वपा बाट २९ जना र ए. समाजवादी बाट २९ जना छन् ।

दलहरु बीच भएको गठबन्धनलाई नियाल्ने हो भने एमाले- माओवादी कित्तामा ९४ जना र कांग्रेस नेतृत्वको समुहमा १२९ जना परिषद सदस्य छन् । यहि फाल्गुन ६ गते संस्थाको नयाँ नेतृत्वको लागी निर्वाचन हुँदैछ ।

यो पनि पढ्नुहोस्: पिठुवा खानेपानीमा जुटेन सहमति; निर्वाचन तालिका सार्वजनिक

 

 

Previous articleरत्ननगर १५ मा ज्येष्ठ नागरिक सम्मान तथा सामाग्री वितरण
Next articleसाैराहा फुड फेष्टिबलमा नृत्य प्रतियाेगिता : एन्जर्ल्स वर्ल्ड प्रथम